NBA VE MICROSOFT YENİ ORTAKLIKLARINI DUYURDU

NBA ve Microsoft, taraftarların NBA deneyimini değiştirecek yeni projeler geliştirme amacıyla uzun süreli yeni bir kontrat imzaladı. Bu işbirliğinin bir parçası olarak Microsoft, 2020-21 NBA sezonundan başlayarak NBA, Kadınlar Ulusal Basketbol Ligi (WNBA) ve NBA G Ligi Resmi Yapay Zeka, Bulut ve Dizüstü Bilgisayar sağlayıcısı olacak.

Microsoft, NBA ve Turner Sports tarafından ortak yönetilecek işbirliklerinde, yapay zeka ve kişiselleştirilmiş oyunlarla Microsoft Azure üzerinden yeni bir platform oluşturulacak. Bu platform aynı zamanda NBA'in halihazırda sunduğu ürün ve hizmetlerin bazılarına da ev sahipliği yapabilecek.


Platformun en önemli amaçlarından biti, NBA'in tüm lig, takım ve oyuncu sosyal medya hesaplarındaki 1.8 milyar takipçinin yerel analizlerini yapmak ve kişiye özel deneyim ve ilgilerden yola çıkarak iletişimde bulunmak.


Microsoft Azure aracılığıyla canlı ve isteğe bağlı oyun yayınları sunmanın ötesinde, NBA'nin çok çeşitli veri kaynakları ve kapsamlı tarihsel video arşivi detaylı arama ve veri analizi çözümleri ile son kullanıcıya sunulacak. Aynı doğrultuda sponsor ve şirketlere teknoloji ile oluşturulabilecek yeni işbirliği fırsatları sunulacak.


Ortaklığın bir parçası olarak Microsoft, önümüzdeki sezondan itibaren NBA Draft'ı, NBA All-Star, NBA Yaz Ligi ve WNBA All-Star gibi gelecekteki etkinliklerinin isim ortağı olacak.

3 görüntüleme0 yorum